Цветан Соколов и неговият Динамо Москва останаха със сребърните медали в турнира за Купата на Русия по волейбол при мъжете.

Московчани отстъпиха на най-титулувания клуб Зенит Казан с 1:3 гейма (26:28, 32:20, 17:25, 20:25) в големия финал на надпреварата.

За Зенит това бе 13-и финал в историята, като отборът спечели 12-и трофей.

Динамо загуби седми финал, а във витрината си имат три Купи - от 2006, 2008 и 2020 г.

Двата тима се изправиха един срещу друг за четвърти път на финал след 2004, 2007 и 2021 г., като Зенит постигна четвърти успех.

Доскорошният капитан на националния отбор на България Соколов направи силен мач, като реализира 19 точки (1 ас, 1 блокада). С 16 точки завърши Антон Семишев.

За победителите Сам Деруу и Дмитрий Волков реализираха по 17 точки. С 13 точки завърши Максим Михайлов.