Барселона загуби от мексиканския Клуб Америка с 2:3 в приятелски мач между, игран пред над 92 000 зрители на стадион "Котон Боул" в американския град Далас, Тексас. Поражението на испанския шампион идва по-малко от 48 часа, след като възпитаниците на Шави надиграха Алмерия вкъщи на Олимпийския стадион. Приходите за каталунците от контролата ще са около 5 милиона евро.

"Лос кулес" откриха резултата чрез Ламин Ямал още в 6-ата минута, но мексиканците изравниха, благодарение на Хулиан Кинонес 6 минути по-късно. Европейците отново поведоха с попадение на Марк Гию в 28-та минута. След почивката и двата състава направиха много смени, а Клуб Америка първо изравни с ново попадение на Хулиан Кинонес в 50-та минута, а в 82-та направи пълен обрат с гол на резервата Хенри Мартин.

Това бе последният двубой за годината на Барселона, който на четвърти януари ще гостува на Лас Палмас в 19-ия кръг от Ла Лига.