Черно море завърши с победа есенния полусезон от Суперлигата. Възпитаниците на Пламен Христов надиграха като домакини Раковски 1964 с 3:0 гейма (25:12, 25:18, 25:18) в изтеглен мач от последния 11-и кръг, който се игра в зала "Христо Борисов" във Варна.

Домакините записаха четвърти успех, като приключиха полусезона на 9-о място в класирането със 7 загуби и 12 точки. Раковски отбеляза 9-а загуба, като остава на последната 12-а позиция с една победа и 3 точки, но и среща по-малко.

"Моряците" нямаха проблеми за чистата победа. Те взимаха преднина, поддържаха я докрай и затвориха мача с голяма разлика и в трите гейма.

Предимството позволи на наставника Пламен Христов да даде възможност на повече момчета за изява. В третия гейм игра 17-годишното либеро Ивайло Георгиев.

Най-полезен за "моряците" бе Симеон Димитров с 16 точки (два блока, един ас). Мирослав Градинаров добави 10 точки, а Виктор Йосифов приключи с 9 точки за успеха.

От Раковски Калоян Вълчинов и Боян Христов се отчетоха с по 9 точки.