Дея спорт продължава продължава с убедителното си представяне в Суперлигата. Бургазлии победиха Добруджа 07 с 3:0 гейма (25:19, 25:8, 25:23) в отложен мач от втория кръг на първенството, изигран в зала "Младост".

Дея вече има 26 точки (9 победи, една загуба) и е на първо място във временното подреждане с 4 пред Левски. Добруджанци са 11-и с 8 точки (две победи, 8 загуби).

Домакините тръгнаха с преднина от 4:1 и 5:2, след което продължиха да диктуват събитията. След 10:7 противникът влезе в серия и изравни, но постепенно Дея си върна доминацията. До края съставът запази водачеството си и поведе в геймовете.

Във втората част Дея продължи да е по-добрият отбор и не допусна съпротива. Добруджанци отбелязаха само 8 точки.

Третият гейм бе под доминацията на бургазлии, които поведоха с 3:0 и 4:1. Впоследствие играта продължи равностойно, а след осмата точка гостите поеха инициативата. Положението се запази до 15:13. Последва обрат в полза на домакините. В края добруджанци опитаха да преодолеят противника, но това не се случи и Дея записа чиста победа.

Най-резултатни от Дея бяха Закари Паланкай-Омошеби и Валентин Братоев с по 12 точки. Омошеби бе отличен за MVP на срещата. Георги Братоев записа 9 точки (3 аса, 3 блокади), а рожденикът Лукас Мадалоз приключи с 8 точки (един ас, една блокада).

За Добруджа Маркус Уускари се отличи с 9 точки (един ас).

В следващия си двубой съставът от морския град среща съгражданите си - шампионите от Нефтохимик Бургас. Морското дерби ще е на 29 декември (петък). Добруджа ще премери сили срещу Хебър.