Левски се пребори за участие в четвъртфиналната фаза на турнира CEV Challenge Cup и така ще играят в Европа и през 2024 г.

В Букурещ "сините" загубиха с 2:3 (25:21, 25:27, 23:25, 25:15, 12:15) гейма осминафиналния реванш срещу местния Динамо.

Миналата седмица в зала "Левски София" българите спечелиха с 3:0 гейма и в румънската столица се нуждаеха от 2 спечелени гейма, за да продължат към "Топ 8" на турнира.

Мачът продължи точно 2 часа, а общо точките са 110:103 за нас.

Най-резултатен за Левски в Букурещ беше Владимир Гърков с 18 точки (3 блока). Алехандро Торо добави 14 (2 аса, 1 блок), а Майкон Морейра – 12 (2 блока). "Сините" се представиха много силно на блокада с общо 15 точки.

В следващата фаза техен съперник ще бъде победителят от двойката Монца (Ит) – Панатинайкос. В Атина миналата седмица гостите от Ботуша победиха с 3:2 гейма.