Шампионът Нефтохимик постигна трета поредна победа в редовния сезон от Националната волейболна лига при мъжете.

В мач от 8-ия кръг на шампионата отборът от Бургас победи в зала "Младост“ пред около 400 зрители Монтана с 3:0 гейма (25:20, 25:15, 25:23).

За Нефтохимик това е общо шести успех от началото на сезона, като отборът е на 5-ото място в класирането, на точка зад четвъртия Монтана, който е с два мача повече.

Тимът на Монтана регистрира третата си загуба за сезона, като прекъсна победна серия от пет поредни победи в първенството.

За водения от Атанас Петров отбор на Нефтохимик страхотен мач изигра Розалин Пенчев, който приключи с 22 точки. По 10 добавиха Бранимир Грозданов и Мурад Хан.

За селекцията, водена от Даниел Пеев, Кристиан Валчак реализира 13 точки. Фахри Путратама добави 8 точки.

В следващия си шампионатен мач, на 22 декември Нефтохимик приема Берое. На 29 декември Монтана ще приеме Берое.