Барселона победи гостуващия тим на Баскония с 82:62 точки в среща от 14-ия кръг на Лига Ендеса.

Двубоят се игра в "Палау Блауграна" в каталунската столица.

Гостите започнаха по-добре срещата, взимайки първата част с 19:17 точки, но след това домакините направиха обрат и още на полувремето вече водеха с 4 точки. През второто полувреме Барса просто увеличаваше преднината.

Най-резултатен за победителите бяха американецът Джабари Паркър и испанецът Уили Ернангомес. Двамата регистрираха по 14 точки.

За Баскония, а и в мача, най-много отбеляза Маркъс Хауърд - 24, а американецът с български паспорт Коди Милър-МакИнтайър добави още 11.

С успеха Барселона спряха серия от 2 поредни загуби и излязоха на трето място във временното класиране с актив от 10 успеха и 5 поражения. Баскония са 7-и с 8 победи и 7 загуби.