Шампионът на Африка Ал Ахли поднесе голямата изненада на Световното клубно първенство, което се провежда в Джеда, Саудитска Арабия. Египетския клуб победи саудитския Ал Итихад с 3:1 и се класира за полуфиналите на надпреварата.

Африканците откриха резултата в 21' чрез Али Маалоул, който бе точен от дузпа. Символичните гости имаха перфектна възможност за изравняване в самия край на полувремето, но капитанът Карим Бензема пропусна 11-метров наказателн удар.

В 59' минута "червените дяволи" удвоиха преднината си след гол на Юсеин Ел Шахат, а Емам Ашур сложи край на интригата три минути по-късно с трето попадение във вратата на саудитите.

Ал Ахли доигра срещата с 10 човека заради директен червен картон на Антони Модесте, който удар с лакът противник. Французинът бе влезнал в игра само преди три минути.

Крайният резултат оформи Бензема в даденото от съдията продължение.

На полуфинал египетският тим ще се изправи срещу бразилския гранд Флуминезе.