ЦСКА записа седма победа от началото на сезона в efbet Супер Волей. В среща от десетия кръг съставът на Сашо Попов се наложи в тежък двубой над Марек Юнион Ивкони след 3:2 гейма (25:19, 21:25, 25:27, 25:21, 15:9). Гостите оказаха сериозна съпротива, но въпреки това "червените" успяха да се съберат и да вземат ценната победа и 2 точки в борбата за върха в класирането.

В хода на срещата Попов предприе рокади и след колебливите изяви в първите три гейма, ЦСКА заигра доста по-солидно в следващите два и заслужи успеха. Най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 19 точки (2 блокади, 1 ас, 39% в атака). Иван Колев се отличи с 15 точки (3 блокади, 2 аса, 50% в атака, 65% позитивно и 35% перфектно посрещане), а Тодор Вълчев се включи от пейката с 11 (44% в атака, 83% позитивно и 50% перфектно посрещане).

В следващия кръг ЦСКА гостува на Левски. Вечното дерби ще се проведе в залата на "сините" на 30 декември от 19:00 часа.