Португалската суперзвезда Кристиано Роналдо вкара гол и помогна за класирането на тима на Ал-Насър за полуфиналната фаза на турнира за Кралската купа на шампионите на Саудитска Арабия.

В мач за място в "Топ 4“ на състезанието Ал-Насър победи Ал-Шабаб с 5:2.

Роналдо бе титуляр за Ал-Насър, като вкара за 4:1 в 74-ата минута, а в 82-ата бе заменен от Мохамед Маран.

С гол на Секо Фофана в 17-ата минута Ал-Насър поведе. В 24-ата минута Карлуш Жуниор възстанови равенството. Четири минути по-късно Садио Мане отново даде аванс в резултата за Ал-Насър, а в четвъртата минута на добавеното време на първата част Абдулрахман Гариб вкара и трети гол за Ал-Насър.

След гола на Роналдо в 74-ата минута последва и второто попадение в мача за Ал-Шабаб в 90-ата минута, дело на Хатан Бахбри.

В шестата минута на добавеното време резервата Маран оформи крайното 5:2 за Ал-Насър.

Съперникът на Ал-Насър на полуфиналите ще бъде определен след жребий. В него ще участват и тимовете на Ал Халеей, Ал-Хилал и победителят от четвъртфинала между Ал-Файсали и Ал-Итихад, който е на 19 декември.