РБ Лайпциг надигра Борусия Дортмунд с 3:2 в 14-ия кръг на германската Бундеслига. Срещата се изигра на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Централният защитник на домакините Матс Хумелс получи директен червен картон в 15-та минута заради грубо спъване. Гостите поведоха чрез автогол на алжирския бранител Рами Бенсебайни в 32-та минута. Никлас Зюле изкравни в шестата минута от добавеното време на първата част, благодарение на асистенция от халфа Юлиан Бранд. Австрийският полузащитник Кристоф Баумгартнер даде нова преднина на Лайпциг в 54-та минута преди датчанинът Юсуф Поулсен да покачи в първата минута от добавеното време на второто полувреме. Никлас Фюлкруг фиксира крайния резултат две минути след това.

РБ Лайпциг е четвърти с 29 точки, а Борусия Дортмунд е 5-и с 25.