След страхотната победа в Шампионска лига в Будапеща Марица (Пловдив) ще изиграе днес последния си мач от първия полусезон в българския волейболен елит. Маричанки гостуват на Хектор (София) в двубой от 7-ия кръг в НВЛ Демакс. Мачът ще се играе от 16:00ч. в залата в Драгоман, където Хектор домакинства.

В сряда пловдивчанки записаха забележителна победа като гост на Вашаш Обуда (Будапеща) като гост с 3:2 гейма и взеха преднина в битката за третото място срещу унгарките. Третата позиция дава право на участие във втория по сила евротурнир – Купата ЦЕВ.

В миналия кръг в първенството Марица победи Левски (София) с 3:0 гейма, а Хектор загуби гостуването си на Славия (София).

Марица е лидер с 6 победи от 6 мача и актив от 18 точки и вече е есенен първенец. Хектор е на 7-та позиция с 3 точки.

През миналия сезон двата тима се срещнаха два пъти в редовния сезон и маричанки спечелиха и двете срещи с 3:0 гейма.

Съдии на двубоя ще са Малин Иванов и Сергей Сергеев.