Черно море постигна трета победа в Суперлигата, побеждавайки Пирин в Разлог с 3:1 гейма (25:21, 22:25, 25:13, 25:20) от осмия кръг на шампионата.

Варненци диктуваха срещата от самото начало и удържаха темпото през по-голямата част от времето.

Двата състава бяха равностойни във втората част до 10-та точка, след което възпитаниците на Пламен Христов взеха инициативата. След 17:13 лека-полека бяха настигнати от противника, който се наложи в ключовите моменти, а резултатът бе изравнен.

В третата част "моряците" контролираха напълно положението и поведоха в мача.

Решителната четвърта част протече под доминацията на гостите, които се откъснаха от рано. В ключовите ситуации домакините успяха да скъсят част от дистанцията. Не се случи нищо повече и волейболистите от Варна записаха 3-точков успех.

"Моряците" са 9-и в таблицата с 8 точки (3 победи, 5 загуби), воденият от Благовест Катранджиев отбор е седми с 9 точки (3 победи, 4 загуби) и двубой по-малко.