Гент постигна успех с 4:1 у дома срещу Зоря Луганск в 5-ия кръг от груповата фаза в Лигата на конференциите. Мачът се изигра на стадион "КАА Гент Арена“ в едноименния град.

Белгийският нападател Малик Фофана откри в 20-та минута, благодарение на асистенция от полузащитника Питер Геркенс. Халфът на украинците Арсений Багатов си вкара автогол в 49-та. 6 по-късно нигерийският нападател Гифт Орбан също намери целта чрез подаване на сенегалския бранител Ноа Фадига. Израелецът Омри Генделман се разписа в 75-та минута, когато бе намерен от Юго Кайперс, а Денис Нагнойний оформи крайния резултат в 82-та.

По-рано днес в същата група "В“ Макаби Тел Авив надигра Брейдаблик като гост с 2:1 и събра 12 точки. На 14 декември израелците ще пътуват до Белгия, за да се определи победителят в групата. Гент вече има 13 точки и е първи. Зоря Луганск е трети с 4, а Брейдаблик е последен с 0.