Отборът на Кучине Лубе Чивитанова, с българския национал Алекс Николов в редиците си, победи Таранто с 3:2 гейма (25:22, 22:25, 21:25, 25:22, 18:16) в мач от седмия кръг от редовния сезон в италианската мъжка волейболна Суперлига.

За водения от кандидата за нов национален селекционер на България Джанлоренцо Блендижи тим на Чивитанова това е трета поредна победа в шампионата.

Синът на легендата Владимир Николов направи силен мач, като рализира 19 точки. С повече от българина за Чивитанова завърши само намиращият се в страхотна форма Адис Лагумджия - 25.

Отборът на Кучине Лубе Чивитанова е на пето място в класирането.

"След чиста победа над Модена миналия уикенд съм доволен, че участвах в толкова равностоен и труден мач, който успяхме да спечелим. Бяхме достатъчно концентрирани да реагираме по най-добрия начин, след като загубихме третия гейм. Трябваше да се задържим и го направихме. Сега мислим за мача в Шампионска лига в четвъртък. В Прага ще търсим нов успех", коментира Александър Николов пред клубния сайт.

Успех постигна и тимът на Матей Казийски Алианц Милано. Тимът победи като домакин Падова с 3:0 гейма (25:17, 26:24, 25:19).

Казийски завърши мача със 7 точки. Отборът от Милано е на седмо място с 10 точки.

Воденият от Радостин Стойчев Верона загуби като домакин от лидера Перуджа с 0:3 гейма (18:25, 20:25, 22:25). Централният блокировач Алекс Грозданов бе на паркета за Верона и завърши с 6 точки. Верона е на 10-о място със 7 точки от 7 мача.