Квалификациите за европейското първенство в Германия приключиха вчера, но един резултат от предпоследния кръг остана завинаги в историята на футбола. Националният тим на Франция, който си бе гарантирал участие на ЕВРО 2024 още преди няколко месеца, спечели последната си домакинска квалификация срещу Гибралтар с бруталното 14:0. Рекорд за европейски квалификации.

"Петлите" водеха със 7:0 след първите 45 минути, като на почивката мнозина очакваха Франция значително да намали оборотите. Оказа се обаче, че именно селекционерът на двукратните световни шампиони - Дидие Дешан, е накарал своите играчи да не се отпускат и да продължават в същия дух и през втората част.

"Момчета, всички получавате отлични оценки за първото полувреме", споделя Дешан между двете полувремена.

"Продължете така и през втората част. Играйте опростено и при всяка възможност искам да вкарвате. Водим със 7:0, но нямате лимит. Искам всички да бъдете отдадени. Ако ви е интересно, рекордът е 10:0. Вие може да го разбиете. Не се стеснявайте", е част от речта на Дешан.