Лудогорец започва защитата на трофея в турнира за Купата на България с гостуване на третодивизионния Балкан в Ботевград.

Мачът е от 1/16-финалите на състезанието, като започва в 13:30 часа. Съдия ще бъде Стоян Арсов.

Преди двубоя ще се проведе церемония по официалното откриване на обновения стадион "Христо Ботев“ в Ботевград.

Тимът от Ботевград елиминира в първия кръг на турнира втородивизионния Монтана, побеждавайки с 2:1.

В Югозападната Трета лига Балкан в момента заема шестото място, като в последните си три мача е без победа.

Очаква се треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев да даде днес шанс да натрупат повече игрови минути голяма част от футболистите, които не са сред основните играчи на отбора.

Победителят от мача ще домакинства на 1/8-финалите на турнира на Локомотив Пловдив.