Шампионът Нефтохимик приема Марек Юнион Ивкони в мач от 6-ия кръг от мъжката волейболна Суперлига.

Двубоят е в бургаската зала "Младост“ от 15:00 часа.

Мачът ще бъде по-специален за централния блокировач Александър Кордев, който днес навършва 31 години.

Срещата ще бъде генерална репетиция за Нефтохимик преди европейската битка в четвъртък. На 23 ноември в Бургас пристига турският Аркас (Измир) за първи мач от 1/16-финалите за Купата на Европейската конфедерация (CEV).

За Нефтохимик това ще бъде четвърти мач за сезона в шампионата, като отборът ще опита да постигна трети успех. Бургазлии ще се връщат към победите, след като в посдледния си мач от първенвството загубиха от ЦСКА в София с 0:3 гейма.

Отборът на Марек пристига в Бургас без спечелен мач от началото на сезона в първенството.