Шотландия и Норвегия завършиха 3:3 в последен мач за двата тима в квалификациите за ЕВРО 2024, което ще се проведе догодина в Германия.

Мачът се игра на стадион "Хемдън Парк" в Глазгоу.

Гостите поведоха още в 3-ата минута чрез Арон Дьонум, но домакините изравниха в 13-ата от дузпа чрез Джон МакГин. Скандинавците отново излязоха напред чрез нападателя на испанския Селта - Йорген Странд Ларсен (20'), но в 33-ата Лео Йостегард си отбеляза автогол, правейки резултата 2:2.

През втората част паднаха още 2 гола. Първо Стюарт Армстронг (59') изведе Шотландия за първи път напред в мача, а Мохамед Елиунуси изравни в края.

След равенството Шотландия събра актив от 17 точки и зае второ място в група "А", което дава право на островитяните да играят на ЕВРО 2024.

Норвегия приключват на 3-о място с актив от 11 точки.