Словакия победи Босна и Херцеговина с 2:1 след обрат от 0:1 в последен мач и за двата отбора от квалификациите за ЕВРО 2024, което ще се проведе догодина в Германия.

Мачът се игра на стадион "Билино Полйе" в Зеница пред 3800 зрители по трибуните.

Домакините откриха резултата след автогол в 49-ата минута на Патрик Хрошовски от Словакия. Само 3 по-късно гостите изравниха чрез Роберт Боженик.

Крайното 2:1 за Словакия оформи Любомир Сатка в 71-ата минута, а малко преди това домакините от Босна останаха с човек по-малко, защото Ренато Гойкович беше изгонен след втори жълт картон.

С победата Словакия събра актив от 22 точки и приключва на второ място в група "J" на пресявките за ЕВРО 2024. Тимът ще играе догодина в Германия.

Босна и Херцеговина заеха крайното 5-о място в този поток с 9 точки.