Монтана победи Академик Пловдив със 100:53 точки, а Берое надигра Локомотив София с 95:53 в двубои от 5-ия кръг на женското първенство.

В двете срещи фаворитът бе ясен и още в първата част имаше двуцифрена разлика.

Монтана не срещна проблеми, въпреки че бе гост в Пловдив, като Академик успя да изиграе по-равностойно само втория период.

Почивката дойде при 46:29 за гостите, а в третата четвърт монтанчанки се наложиха с 26:7 и решиха всичко.

22 точки записа Борислава Денчева, 21 добави Адисън Ричардс, а 16 - Емилия Борисова.

Академик направи 32 грешки, а вкара и само една тройка. Анастасия Калева вкара 13 точки с 9 борби, докато Маргарита Чипова добави 11 точки.

Берое поведе с 18 точки още в първата част срещу Локомотив, а до почивката вече водеше с 50:27.

В третата част старозагорки вкараха 30 точки, като разликата се увеличи още, а в последната гостите отбелязаха едва 5 точки за крайния резултат.

5 състезателки на Берое записаха двуцифен брой, като Деана Стояновска се отличи с 15 точки и 8 асистенции за 18 минути. 14 точки добави Яна Карамфилова, а Евгения Нацкина записа "дабъл-дабъл" от 12 точки и 10 борби.

За Локомотив 9 точки вкараха Ванеса Кокалова и Теодора Големанска.