Калояна Налбантова стартира успешно участието си на сингъл при жените на турнира по бадминтон в Дъблин, Ирландия с награден фонд 15 000 долара.

Българската състезателка преодоля първото си препятствие, отстранявайки англичанката Фрея Редфърн с 21:19, 21:10. Мачът продължи 29 минути.

Във втория кръг Налбантова ще играе срещу Имад Самия от Индия.

Христомира Поповска отпадна на старта след поражение от Бенедикт Силасен от Дания с 21:18, 17:21, 17:21 за 58 минути.

На смесени двойки Илиян Стойнов и Цветина Попиванова загубиха от четвъртите поставени в схемата датчани Андреас Сьондергорд и Ибен Бергщайн с 9:21, 13:21 за 23 минути.

По-късно днес трикратните европейски шампионки Стефани и Габриела Стоеви, които са поставени под номер 2 в схемата на двойки при жените, срещат в първия си мач квалификантките Хлое Майер и Нови Воланд от Нидерландия.

Михаела Чепишева и Цветина Попиванова започват срещу водачките Майкен Фруергаард и Сара Тигесен от Дания.

На двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов излизат срещу шестите поставени представители на домакините Джошуа Магий и Пол Рейнолдс.