Нефтохимик 2010 допусна второ поражение в групата си от втория етап в квалификациите за волейболната Шампионска лига. Възпитаниците на Атанас Петров загубиха от домакините на квалификационния турнир в Галац (Румъния) – Аркада Галац с 0:3 (20:25, 25:27, 16:25) и загуби шанс за място в групите на Шампионската лига. Срещата продължи час и половина.

Бразилецът Тео Лопеш от Аркада стана топреализатор с 13 точки, а Мурад Хан и Венелин Кадънков отбелязаха съответно 12 и 11 точки за българския шампион.

Днес от 15:00 часа ще се проведе и последния мач на бургазлии срещу Прометей (Украйна).

Аркада е лидер във временното класиране с 2 победи без загубен сет, а на второ място е гръцкият гранд Олимпиакос също с две победи, но и с два загубени гейма. Двата отбора се изправят един срещу друг днес в директна битка за първото място, което единствено дава право на участие в Шампионска лига.