Канада спечели с 3:0 срещу домакина Испания в първия мач от група "С" на турнира "Били Джийн Кинг Къп", неофициално световно отборно първенство за жени.

18-годишната дебютантка Марина Стакусич, 258-а в световната ранглиста даде преднина на северноамериканките след 6:3, 6:1 срещу 65-та в света Ребека Масарова, записвайки първи успех в кариерата си срещу състезателка от "Топ 100" на WTA.

В двубоя на първите ракети финалистката от Откритото първенство на САЩ през 2021 година Лейла Фернандес гарантира успеха след 7:6(8), 7:6(7) срещу Сара Сорибес Тормо.

Сорибес Тормо пропиля аванс от пробив на два пъти в първия сет, за който сервираше при 6:5 гейма. В последвалия тайбрек представителката на домакините изгуби 3 сетбола и допусна обрат. Във втората част тя водеше с 5:2 гейма, но отново не успя да затвори частта, а след още два пропуснати сетбола във втория тейбрек испанката загуби.

На двойки Южени Бушар и Габриела Дабровски оформиха победата след 6:3, 7:5 над Масарова и Сорибес Тормо. Канада надделя срещу Испания в надпреварата за първи път от 1972 година.

В група "С" е и Полша.

4-кратният победител Италия записа ключова победа с 2:1 срещу Франция в първия мач от група "D". Мартина Тревизан се справи с Ализе Корне след 2:6, 6:2, 6:2, а Ясмине Паолини надигра Карполин Гарсия със 7:6(6), 5:7, 6:4.

На двойки Гарсия и Кристина Младенович спечелиха срещу Елизабета Кочарето и Тревизан с 5:7, 6:2, 10:6, за да направят загубата на 3-кратните шампионки по-почетна.

В групата е и Германия, който има два трофея, последният от които през 1992 година.

Във финалите участват 12 състава, разделени в 4 групи, победителите от които се класират за полуфиналите.