Павел Котов от Русия се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "ATP 250", който се провежда в София, България.

80-ият в света вчера победи българина Александър Лазаров, а днес поднесе сензацията, отстранявайки четвъртия поставен и 29-и в света Себастиан Баес от Аржентина с 3:6, 7:6(4) в мач, продължил 1 час и 38 минути.

В първата част южноамериканеца поведе с 5:0 гейма, след което Котов намали на 5:3, преди Баес да затвори сета в своя полза.

Във втория поставеният под номер 4 на Sofia Open поведе с 5:3 гейма, но не успя да спечели. На свой ред Котов изравни и се стигна до тайбрек. В него руският тенисист беше по-стабилен, взимайки го на 4 точки.

В битка за място на полуфинал Котов ще играе с 8-ия поставен Мартон Фучович от Унгария.