Световната номер 2 в женския тенис - Ига Швьонтек, победи световната номер 1 Арина Сабаленка в полуфиналния им мачо от Финалния турнир на WTA, който се провежда в Канкун, Мексико.

22- годишната полякиня спечели с 6:3, 6:2 за 1:37 час. Двубоят беше прекъснат заради дъжд след третия гейм в събота и се доигра ден по-късно. Така Швьонтек има само един загубен сет в последните си 10 срещи. Освен това, Ига изравни победите си от 2022 г., когато постигна 67 успеха за целия сезон.

Състезателката от Полша реализира 2 аса и допусна 1 двойна грешка. Сабаленка отрази 4 от 7 възможности за пробив на съперничката си.

Съперник на Швьонтек на финала ще бъде американката Джесика Пегула, която спечели другия полуфинал срещу Коко Гоф.