Антоанета Стефанова и Иван Чепаринов завършиха с ремита партиите си от предпоследния, 10-и кръг от международния шахматен турнир на остров Ман.

В състезанието при жените Стефанова раздели точката с рускинята Лея Гарифулина, като българката игра с белите фигури, а двете състезателки се съгласиха на реми на 66-ия ход.

Преди последния кръг Стефанова е с актив от 6,5 точки, като е на пето място. Лидер с 8 точки е индийката Рамешбабу Вайшали

При мъжете Иван Чепаринов игра с черните фигури срещу руснака със сръбски паспорт Алексей Сарана, като двамата се съгласиха на реми на 31-ия ход.

Чепаринов е с актив от 6 точки, като е в "Топ 15“ на класирането. Лидер със 7,5 точки е руснака Андрей Есипенко.

Първите двама в крайното класиране и на двата турнира получават правото да участват в Турнира на претендентите за световната титла, който ще се проведе в Канада през април следващата година.

За състезанието при жените България вече има една квота, спечелена от Нургюл Салимова.