Хуберт Хуркач ще бъде съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите на тенис турнира на твърди кортове в Париж от сериите "Мастърс“, категория 1 000.

Полският тенисист, който е 11-и в световната ранглиста, отстрани на осминафиналите 21-ия в ранглистата Франсиско Серундоло от Аржентина с 6:4, 6:3. Мачът продължи 1 час и 8 минути.

Хуркач остава само с един загубен сет от началото на участието си в турнира, в който е изиграл вече три мача.

Това бе втори мач между Хуркач и Серундоло при професионалистите, като аржентинецът няма спечелен сет.

Димитров и Хуркач са изиграли досега три мача при професионалистите, като бълтаринът има три победи.

Последният мач между двамата бе на турнира н Ротердам, Нидерландия тази година, като Димитров спечели със 7:6, 7:6.