Германецът Александър Зверев се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000", който се провежда във френската столица Париж.

Олимпийският шампион победи с 6:4, 6:7(3), 7:6(5) представителя на домакините Юго Умбер в двубой, продължил 3 часа и 32 минути.

Това беше втора среща между двамата след тази от турнира в Хале, на трева, през 2021-а година. Тогава победата взима французина.

Умбер се завърна в мача след като губеше с 4:6, 2:4, за да доведе развоя на мача до трети сет (печелейки втория след тайбрек със 7:3 точки).

В решаващата част представителят на домакините поведе с 4:2, но Зверев на свой ред направи обрат и в крайна сметка стигна до победата след нов тайбрек - този път спечелен от него със 7:5 точки.

В битка за място на четвъртфинал 9-ият в света ще играе със 7-ия поставена Стефанос Циципас от Гърция.