Леверкузен се класира за осминафналите в турнира за Купата на Германия по футбол.

В двубой от 1/16-финалната фаза на състезанието, от която елитният тим се включи в надпреварата, избраниците на треньора Чаби Алонсо победиха като гости третодивизионния Зандхаузен с 5:2.

През първата част падна само едно попадение, като аржентинецът Есекиел Паласиос даде преднина на гостите в 21-ата минута.

Домакините от Зандхаузен в 50-ата минута възстанови равенството чрез Кристоф Елих.

Само четири минути по-късно защитникът Джонатан Тах отново даде предимство на гостите.

В 57-ата минута Ясин Бен Бала доведе резултата до 2:2. Силите на домакините обаче стигнаха само до тук.

Последваха попадения за Леверкузен на Адам Хложек в 85-ата минута и на Амин Адли в 88-ата и във втората минута на добавеното време на мача за крайното 5:2 за гостите.