Съставът на ЦСКА победи Левски със 85:72 точки като гост в среща от 4-ия кръг на Националната баскетболна лига на България при мъжете.

Дербито се игра в зала "Триадица" в столицата.

"Червените" започнаха по-добре мача, печелейки още стартовата част с 20:14 точки. Във втората "армейците" продължиха да доминират срещу носителите на Купата на България, взимайки я с 18:15 точки.

Третата я спечелиха "сините" с 22:21, но в четвъртата отново ЦСКА доминираше, регистрирайки 26:21 точки.

Това беше първа загуба за Левски този сезон в първенството. За "армейците" успехът е под номер 3.

Кейлъб Уесън беше най-резултатен за ЦСКА, а и в мача, регистрирайки 24 точки, 9 борби и 1 асистенция. Брендън Йънг добави още 20. За Левски с най-много се отличи Златин Георгиев - 18.

За последно Левски и ЦСКА играха един срещу друг на 5-и май тази година. Тогава "червените" стигнаха до успех като гост с 87:79 точки.