ПСВ Айндховен спечели дербито на 10-и кръг от нидерландската Ередивизи, побеждавайки гостуващия тим на Аякс с 5:2. Така столичани нямат победа вече 10 поредни мача във всички състезания.

Играчите на временния треньор Хедвигс Мадуро откриха резултата в 10' с гол на Бранко ван ден Боомен. Домакините успяха да изравнят 10 минути по-късно с гол на Ървинг Лозано. Аякс все пак се оттегли на почивката с гол аванс, след като Брайън Броби вкара в 40'.

През втората част възпитаниците на Питър Бош не оставиха никакъв шанс на големия си враг и вкараха 4 безответни гола. Люк де Йонг изравни в 49', а 4 минути по-късно Исмаел Сайбари направи пълен обрат. Крайният резултат оформи Лозано, който реализира още два гола и по този начин се поздрави с хеттрик.

ПСВ заема първо място в класирането с 30 точки, докато Аякс е на последната 18-а позиция с 5 точки.

Последната победа на Аякс е разгромът срещу Лудогорец в края на август.