Антоанета Стефанова постигна трета победа при жените на шахматния турнир на остров Ман.

В партията си от четвъртия кръг на състезанието бившата световна шампионка победи с белите фигури французойката Полина Гишар на 57-ия ход.

С актив от 3 точки Стефанова е на седмото място в класирането, като изостава само с половин точка от лидерката Анна Музичук от Украйна.

В турнира при мъжете Иван Чепаринов стигна до реми в партията си срещу узбека Нодирбек Абдусаторов след 35 хода. За българина това е трето реми на турнира, като има актив от 2 точки и половина, и е на 19-о място. Лидер с три точки и половина е Андрей Есипенко от Русия.

Първите двама във всяко от двете класирания ще получат право да играят в Турнира на претендентите за Световната титла в Торонто през април 2024 година.

В състезанието при жените България вече има една спечелена квота за участие от Нургюл Салимова.