Мъжкият волейболен шампион на България Нефтохимик Бургас  стартира ударно в квалификациите за участие в груповата фаза на Шампионска лига.

В първия си мач от предварителния турнир, на който отборът от Бургас е домакин, Нефтохимик победи първенеца на Република Северна Македония  Струмица с 3:0 гейма (25:13, 25:11, 25:15). Мачът продължи 68 минути.

Страхотен мач за Нефтохимик изигра новата голяма звезда на отбора, пакистанеца Мурад Хан, който приключи мача с 18 точки. С 6 точки мачът завърши Марсел Лукс.

За Струмица над всички бе Владо Милев, който реализира 9 точки.

Чистата победа за Нефтохимик позволи на отбора да оглави класирането в турнира след първия ден от състезанието.

В другия мач от турнира тимът на първенеца на Унгария Фино Капошвар СЕ победи шампиона на Черна гора Будванска Ривиера с 3:1 гейма (25:18, 26:28, 25:18, 25:15).

Във втория състезателен ден от турнира, на 28 октомври (събота), Нефтохимик играе срещу Фино Капошвар, като двубоят е от 20:00 часа.

Преди това, в първия двубой за деня, от 17:30 часа се срещат Будванска Ривиера и  Струмица.