Реал Мадрид ще прецени как да процедира с Джуд Белингам преди съботното дерби на Испания срещу Барселона, пише The Athletic. Снощи при победата с 2:1 над Брага в Шампионска лига, англичанинът получи дискомфорт в слабините и бе заменен в 89-та минута от Лукас Васкес.

В лагера на "кралския клуб" има оптимизъм, че полузащитникът ще е на линия за "Ел Класико“, което е на 28 октомври и ще започне в 17:15 часа. Днес той получи почивка и утре ще бъде прегледан. След успеха в Португалия наставникът Карло Анчелоти увери, че халфът е наред.

"Той е добре. Аддукторът му бе малко претоварен, защото игрището беше меко, но не е нищо сериозно. Ще се възстанови навреме. Уморен е както всички, но това е нормално“.

Белингам вкара втория гол снощи през втората част, с което донесе трите точки на отбора си. Това бе 11-ото му попадение от началото на сезона в 12 срещи с белия екип.

20-годишният състезател бе купен от Борусия Дортмунд през юли срещу 103 милиона евро.