Монтана 2003 победи сръбския Слога Пожега със 71:64 точки (27:13, 17:9, 10:21, 17:21) като домакин в група "В" от редовния сезон в Адриатическата лига. Успехът е трети пореден от 4 мача за българския състав, който излезе начело във временното подреждане в групата. Сръбкините допуснаха втора загуба от 4 двубоя.

Баскетболистките на Монтана започнаха много концентрирано, поведоха с 27:13 точки в първите 10 минути и поддържаха преднината си до края, като спечелиха борбата под кошовете (54-37).

На почивката авансът на домакините бе 44:22, а в началото на второто полувреме бе отбелязана и най-голямата разлика от 27 точки.

До края на третата четвъртина Слога намали малко изоставането си за 43:54, но Монтана не изпусна водачеството в последната част.

Адисън Ричардс бе най-резултатна за българките и оформи "дабъл-дабъл“ от 22 точки и 12 борби. Друга от американките Катрин Бригс също завърши с "дабъл-дабъл“ от 19 точки и 16 борби, а третата - Тая Робинсън се отчете 5 точки, 9 борби и 16 асистенции. Микаела Дамянова отбеляза 12 точки.

За Слога Пожега Марина Марчетич се отличи с 25 точки и 8 борби.

На първи ноември за Монтана предстои гостуване на черногорския Никшич, а преди това, на 28 октомври ще приеме Рилски спортист в българското първенство.