Шинтаро Мочизуки победи шампиона Тейлър Фриц в 1/8-финалите на ATP 500 турнира в Токио, Япония. Местният представител осъществи обрат след загубен първи сет срещу топ поставения - 0:6, 6:4, 7:6(2) за два часа и една минута на централния корт "Colosseum".

В първия сет най-добрият американски тенисист направи 3 пробива и не даде гейм на съперника си. Втората част 20-годишният Мочизуки вдигна равнището си, взе 74 % от точките на първото си подаване, 89 % на второ и направи един брейк. В решителния сет двамата се пробиха по веднъж, което доведе срещата до тайбрек. В него по-младият от двамата бе по-съобразителен, направи по-малко неточности и затвори двубоя със 7:2 точки.

На 1/4-финалите 215-ият в световната ранглиста ще се изправи срещу австалиеца Алексей Попирин. Той надделя срещу Кристиан Гарин с 4:6, 7:6(3), 6:2.