Австралиецът Алекс де Минор се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове, който се провежда в японската столица Токио.

Състезанието е от категория "ATP 500".

Четвъртият поставен в основната схема победи бившия член на "Топ 10" в света - Диего Шварцман от Аржентина с 6:0, 7:5.

Двубоят продължи 1 час и 30 минути.

В първата част австралиецът беше безкомпромисен, печелейки за едва 27 минути без да даде и гейм на опонента си.

Във втората Де Минор стартира с ранен пробив, но Шварцман го върна. В 11-ият гейм 13-ият в света спечели отново подаването на южноамериканеца и на свой сервис затвори мача.

В битка за място на полуфинал Де Минор ще играе с победителя от двойката между руснака Аслан Карацев и китаеца Жижен Жанг.

В друг мач игран днес, Алексей Попирин обърна Кристиан Гарин от 0:1 до 2:1 сета.