Тимът на Нидерландия изненада в края Гърция за успех с 1:0 като гост в среща от европейските квалификации за шампионата на Стария континент, който ще се проведе догодина в Германия.

Попадението отбеляза Върджил ван Дайк от дузпа в 3-ата минута на даденото от съдията продължение на мача.

Преди това, в 28-ата минута, нидерландците изпуснаха от наказателната точка чрез Воут Вергхорст

Мачът беше от група "B". С победата "лалетата" събраха 12 точки, с колкото са и "елините", но са и с двубой по-малко от южните ни съседи, което им дава предимство да заемат второто място в групата, което ще им даде шанс да играят на ЕВРО 2024.

Първи са световните вицешампиони от Франция, които са недостижими със своите 18 точки.