Националният отбор на Италия постигна втори пореден и общо трети успех в своята квалификационна Група "С" за европейското първенство в Германия догодина.

Действащите европейски първенци победиха гостуващия тим на Малта с 4:0 на ст. "Сан Никола" в Бари.

Домакините си решиха мача още през първото полувреме. Джакомо Бонавентура откри в 23', а Доменико Берарди удвои в даденото от съдията продължение. Отново Берарди бе точен в 64', а минута по-късно халфът на Сасуоло бе изваден от игра. Крайният резултат бе оформен в заключителните секунди на двубоя, когато резервата Давиде Фратези се разписа.

Селекцията на Лучано Спалети заема второ място във временното класиране с 10 точки след 5 изиграни мача, докато Малта е на последно място без спечелена точка.