Българският национален отбор по футбол записа поредна срамна страница в своята история!

Селекцията на сърбина Младен Кръстаич загуби от гостуващия тим на Литва с 2:0 в мач от 7 кръг на Група "G" от квалификациите за европейското първенство в Германия догодина.

Това бе първи мач на България на Националния стадион "Васил Левски" от 2021 г. насам.

Литовците отбелязаха още в 17', но попадението на Фьодор Черних не бе зачетено заради засада.

Домакините останаха с човек по-малко в 42', когато Адриан Краев получи втория си жълт картон. В самия край на полувремето балтийците откриха резултата чрез Пиюс Ширвис, който се оказа на точното място след разбъркване от корнер.

10 минути след началото на втората част отново Ширвис се разписа, след като засече с глава на втора греда центриране на Юстас Ласицкас.

Възпитаниците на Едгарас Янкаускас вкараха и четвърти гол в 74', но той не бе зачетен след намесата на ВАР заради засада.

Така България остава на последно място във временното класиране с едва 2 точки и без победа. Головата ни разлика е 3:10. Литва заема четвърто място с 5 точки.

Срещата в София бе наблюдавана на живо от по-малко от 10 000 души, като на няколко пъти те огласиха стадиона с викове "Оставка".