Националният отбор на Аржентина поднесе една от големите изненади на провеждащото се във Франция световно първенство по ръгби. Южноамериканксата селекция се класира за полуфиналите на турнира, след като отстрани една от големите европейски сили в играта - Уелс. Аржентинците спечелиха двубоя на "Стад Велодром" в Марсилия с 29:17, въпреки че изоставаха в резултата с 10:0 след 21 минути игра.

Уелс успя да се върне в мача в края на първото полувреме чрез два наказателни удара. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 10:6.

Втората част премина изцяло под диктовката на Аржентина, отбелязвайки нови три наказателни удара, две есета и две допълнителни точки.

Така "албиселесте" се класира на своя трети полуфинал на световно първенство. За място на финала Аржентина ще спори с някой измежду Ирландия и Нова Зеландия.