Световният шампион Аржентина записа 7-и пореден успех, откакто стана първенец на планетата на Мондиала в Катар.

"Гаучосите" спечелиха трудно с 1:0 като домакини на Парагвай в световна квалификация за форума през 2026-а година.

Мегазвездата Лионел Меси взе участие в срещата, която се игра на стадион "Монументал" в Буенос Айрес пред 84 567 зрители по трибуните, влизайки като от резервната скамейка в 53-ата минута.

Единственото попадение в срещата отбеляза ветеранът Николас Отаменди в 3-ата минута на мача след асистенция на Родриго де Пол.

С успеха Аржентина събра актив от 9 точки и се намира на върха във временното класиране със статистика от 5:0 по отношение на отбелязани и допуснати голове. Парагвай са 8-и с 1 точка.