В изцяло американски двубой на турнира в Шанхай Себастиан Корда се наложи в 3 сета - 6:7(12), 6:2, 7:6(6) над Бен Шелтън. Мачът продължи 2 часа и 56 минути и се проведе под затворен покрив.

В първия сет, за малко повече от час, Шелтън се наложи над 26-ия в ранглистата на ATP с впечатляващ сервис, отбелязвайки 9 аса. Двамата тенисисти си размениха по 1 пробив и при резултат 6:6 гейма влязоха в тайбрек. Той продължи повече от 18 минути и завърши 12:10 в полза на левичаря Шелтън.

Във втория, синът на легендата в тениса Петър Корда - Себастиан, осъществи 3 пробива срещу само един за противника и изравни сетовете - 1:1.

Третият сет също се реши от тайбрек, който завърши при резултат 8:6 в полза на младия Корда. Поставеният под номер 26 в турнира загуби 6 поредни мачбола, но накрая подпечата победата си на свой сервис.

На полуфинала в събота Корда ще се изправи срещу Хуберт Хуркач от Полша, който по-рано днес победи изненадата на турнира Фабиан Марожан.