Отборът на Белграно продължава впечатляващото си представяне в турнира за Купата на професионалната лига на Аржентина.

В мач от 8-ия кръг в група "Б“ на състезанието Белграно победи като домакин Бока Хуниорс с 4:3.

Шест от головете в мача паднаха още до почивката.

Лукас Пасерини в 3-ата минута откри головата фиеста на  стадион "Хулио Сесар Виягра“ в Кордоба, давайки преднина на домакините от Белграно. Дарио Бенедето в 19-ата и Мигел Мерентиел в 29-ата минута направиха обрат за 2:1 за Бока Хуниорс.

Домакините отговориха с три бързи гола до края на полувремето, на Хуан Баринага в 34-ата, отново на Песерини в 38-ата и на Естебан Ролон в добавеното време на първата част, довеждайки резултата  4:2 в своя полза.

до

През втората част най-добрият в редиците на Бока Хуниорс Мерентиел намали на 4:3 в 57-ата минута.

За Белграно  това е трети успех в групата от турнира, като тимът все що няма загубен мач и е лидер в класирането. Бока Хуниорс регистрира пета загуба, като е на 11-о място.