Турският гранд Бешикташ изтърва успеха като домакин срещу швейцарския Лугано в мач от груповата фаза на Лига на конференциите.

Двубоят се игра на "Тупрас стейдиъм" в Истанбул.

Домакините поведоха чрез камерунеца Венсан Абубакар в 38-ата минута. Отново той покачи за 2:0 в 52-ата.

Гостите от Лугано обаче се възползваха от червения картон, който получи Валетин Розие от състава на турците в 61-ата минута и на свой ред направиха късен обрат  до 2:3.

Попаденията вкараха Игнасио Алиседа в 81-ата, косоварът Шкелчим Шкелким Влади в 86-ата и автогол на Ерик Бертранд Бейли в 90-ата.

В другия мач от тази група белгийския Брюж спечели с 1:0 като гост срещу Бодьо/Глимт.

След този кръг лидери да Лугано и Брюж с по 4 точки. Бешикташ и Бодьо/Глимт са на послендите 2 места с по 1 точка.