България излиза утре сутрин от 05:00 часа българско време срещу втория във временното класиране тим на Канада във волейболна олимпийска квалификация при мъжете от група "С" на турнира, който се играе в Сиан, Китай.

До момента "лъвовете" записаха победи над домакина и над Нидерландия, но загубиха от европейския шампион Полша и Аржентина.

С актив от 6 точки, тимът на Пламен Константинов е на 5-о място във временното класиране.

Канада се намират на едно от двете места, даващи квоти за Игрите в Париж догодина. "Кленовите листа" спечелиха категорично срещу Китай, победиха Аржентина с 3:1 гейма и надделяха над Нидерландия с 3:2. Единственото им поражение е от непобедените до момента поляци с 2:3.

В исторически план България и Канада имат 15 мача помежду си. Северноамериканците водят с 8 към 7 успеха. Те спечелиха и последната среща между двата тима - в тазгодишното издание на Лига на нациите с 3:1 гейма.

При победа за родния тим, то "лъвовете" ще увеличат неимоверно шансовете си за класиране за най-големия спортен форум на планетата.