Борислава Христова и отборът ѝ Сепси допуснаха поражение в първия си мач от Евролигата. Румънките отстъпиха срещу Сарагоса с 57:85 точки като гости.

На 11 октомври (сряда) от 19:00 часа предстои вторият двубой от състезанието за Христова и съотборничките ѝ, като ще приемат италианския Фамила Скио.

Българката започна срещата снощи и за 36 минути на паркета записа средни показатели от 6 точки, 5 борби и две асистенции.

Шампионът на северната ни съседка влезе трудно в мача и след едва 6 минути вече изоставаше с двуцифрена разлика - 8:18. До края на първата четвърт Сарагоса не отстъпи и дори увеличи преднината си на 12 точки - 29:17. До почивката авансът в полза на домакините продължи да се увеличава и се покачи до 46:28.

След подновяването на играта Христова и съотборничките ѝ успяха да се противопоставят на съперника и да изиграят равностоен период, но през последните две минути баскетболистките на Сарагоса не дадоха шансове на Сепси да намали изоставането си.