Людмила Самсонова спечели битката от осминафиналите на WTA 1000 турнира в Пекин, след като се наложи с 2:1 сета над Марта Костюк.

Срещата продължи близо три часа, а 22-та в света рускиня поведе в резултата с 6:4. Във втория сет украинската ѝ съперничка успя да изравни резултата след тайбрек на четири точки. В решителния трети сет Марта Костюк поведе убедително след два пробива. Людмила Самсонова не се предаде и на три пъти взе подаването на своята съперничка в следващите 12 гейма, за да затвори мача след 7:5.

На четвъртфиналите рускинята ще играе срещу 13-та поставена в схемата Йелена Остапенко, която беше на корта около час и 20 минути. Латвийката се възползва от 50% от точките за пробив и отстрани четвъртата в света Джесика Пегула след 6:4 и 6:2.