Шведският Бурос Баскет спечели първия мач от квалификационния турнир във ФИБА Къп, в който участва и българският Черноморец. В изключително драматичен и оспорван двубой в "Йоенсу Арена“ във Финландия гостите победиха местния Катая със 78:71 точки.

Срещата премина през много обрати, а домакините пропиляха и двуцифрена разлика в нея, като не успяха да се разпишат в последните 3 минути и успехът бе за съперника.

Най-полезен за шведите бе американецът Джаред Годфри. Гардът приключи с 29 точки и 6 борби за 32:49 минути. За домакините гардът Нике Сибанде се отчете с 24 точки, 5 борби и една асистенция.

Черноморец започва участието си утре именно срещу Бурос Баскет. За групите на ФИБА Къп се класират победителите от всяка надпревара, както и двата най-добри втори.